Atrakcje turystyczne w Barcelonie

poniedziałek, 15 kwietnia, 2013
Author : admin

Barcelona jest Hiszpańskim miastem będącym stolicą Katalonii. Jest ona położona w samym centrum Złotego Wybrzeża i otoczona morzem oraz wzgórzami Collserola. Dwa wzniesienie znajdujące się w Barcelonie to Montjuic i Tibidabo. Barcelona stanowi również ważny ośrodek turystyczny i międzynarodowy port.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Barcelony jest Kościół Świętej Rodziny. Jest on jednym z najbardziej znanych dzieł słynnego Antonio Gaudiego. Kościół ten jest wyposażony w konstrukcję zbudowaną trzech niezwykle potężnych fasad: jednej przeznaczonej narodzeniu Jezusa, drugiej jego męczeńskiej śmierci, a trzecia przedstawia Mesjasza w blasku chwały.
Kolejną wielką atrakcję turystyczną stanowi słynna aleja Las Ramblas. Mierzy ona niezwykle potężną dlugość, bo aż 1180 m. Wokół alei można podziwiać liczne kompozycje kwiatowe, stoiska książkowe oraz tutejsze domowe zwierzęta. Inne znane i często odwiedzane atrakcje to przede wszystkim Pałac Narodowy, Magiczna Fontanna i Plac Hiszpański. Ośrodek życia towarzyskiego mieszkańców to zaś Plac Kataloński powstały w XIX wieku. W górnej jego części można podziwiać dwie fontanny, które są niezwykle widowiskowe poprzez połączenia efektu wody i światła. Będą w Barcelonie grzechem jest jednak przede wszystkim nie odwiedzić słynnego stadionu na którym swoje mecze rozgrywa wielka FC Barcelona, czyli Camp Nou. Stadion ten zaprojektował w 1957 roku Francesco Mitjans. Liczba miejsc na tym przepięknym stadione jest naprawdę imponująca i sięga stu dziesięciu tysięcy. Pozostałe, mniej znane jednak również warte zobaczeni miejsca w samym sercu Hiszpanii to również dzielnica gotycka Barii Gotic, kamienny dom Casa Mila, dzielnica architektoniczna Eixample, falujący budynek Casa Batllo, kamiennica Casa Amatller w gotyckim stylu, Katedra św. Eulalii, przystań jachtowa Port Vell, słynne akwarium L’ Aquarium de Barcelona, a także park Parc Guell. Tak liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Barcelona stała się jedną z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie.